Velkommen til ny utstilling 10 mai
VIOLET POLSANGI


VELKOMMEN!
Kjære Kunde
dere kan fortsatt kjøpe bilder av oss,
ring oss eller skriv til oss, så ses
vi når vi har vår neste
Pop Up!

80x80 cm kr 9800,- ferdig innrammet

pris 9800,-

I Det er da et langt bedre motiv hyller Jan Janus Langthjem sin oldemor – en kvinne han beskriver som helt fantastisk. Hun står med kameraet løftet mot ansiktet, klar til å forevige et øyeblikk. Men motivet hun fotograferer er ikke fjellene, skyene eller landskapet. Det er personen i rommet.

80x80 cm kr 9800,- ferdig innrammet

ESPEN EIBORG
Mange omtaler Eiborg som Nordens
mest spennende kunstner.
Han har en Master of Fineart fra New York (NYSID), og han arbeidet som utøvende kunstner de 12 påfølgende år i New York. Espen har hatt en rekke prestisjefylte utstillinger i hos Clodagh, Karkula og Tucker Robbins i New York. Cross Gallery i Dubin, Nordiska Museet i Stockholm samt Centre Culture i Paris og galleri (h) i Milano.
Han har lagd skulpturer til Ralph Lauren, og hatt store flotte utsmykkingsoppdrag for blant annet Norwegian Trade Council i New York, Royal Caribbean Cruise Line, Dublin City Coroners Court, Fokus Bank, Folketeateret, First Securities og Gasmann Eiendom AS i Oslo.
Sitt første gjennombrudd som billedkunstner hadde han i New York, og kunsten hans har blitt kjøpt av mega superstjerner i USA. På kundelista er Oprah Winfrey, Sean Connery, Robert Redford, Jennifer Lopez mf. Sean Penn kom med helikopter til Monaco for å hente maleri han kjøpte av Eiborg. Og for ikke så lenge siden fikk han et prestisjefylt oppdrag å male et portrett/lagbilde av fotballaget Real Madrid i et kjempeformat.
Espen´s billedverden beveger seg i grenselandet hvor fantasi møter virkelighet. Luftslottet som blir realitet, er sentralt i hans metodiske fremstillinger.
Man kan lure på om Eiborg ønsker å avsløre fiksjonen i sine malerier, eller om han rett og slett pakker oss enda dypere inn i den.
Han behersker det rolige abstrakte åpne landskapet med lyset som sentralt element i klassisk stil på lerretet - og til å male idealiserende vakre mennesker - mennesker med uendelige appetitt for skjønnhetsidealet, penger, lykke og suksess med ønske om 5 minutter i rampelyset.
Nå tar han oss med på en ny reise. Ny stil - nye malerier.
Eiborg har en fantastisk evne til å overraske oss!
Eiborg maler nye historier, og nye motiver og sammenhenger i de herlige og litt røffe og urbane bildene sine. Look´en er ofte litt feeling av Street Art da han bruker ulike teknikker til å fremheve dette i herlige og gjennomarbeidede teksturer og overflatebehandlingen ved f. eks mye bruk av vernisse.
Mange av Espen sine malerier utstråler følelser. Han pirrer og vekker noe i oss. Noe i hjertet. Mange folk som er innom galleriet og ser på bildene til Espen kjenner stor "dragning". Nysgjerrighet, eller noe de lengter etter.
Passion...
Ordet "edge" eller "statementpiece" er et absolutt rett ord for å definere mange av Eiborg sine fantastiske bilder.



Galleri Unique var med Lavrans på Affordable fair
Vi hadde en super opplevelse å arbeide med Lavrans Borgen på Art Affordable fair i Stockholm fra 1-5. oktober 2025. Da fikk vi oppleve denne spennende messen og den vakre byen Stockholm og møte et annet publikum, samt mange hyggelige kunstnere og gallerister.

ENDELIG!
Dette har vi jobbet hardt for alle sammen og vi gleder oss til å vise dere denne unique utstillingen med mange nye, store verk av vår hovedutstiller Verena Waddell. Hun har forøvrig akkurat levert denne fantastisk utsmykkede cembalo til Sandefjord kirke.


Her ser dere også et bildet hun har malt live ute på svaberget med filmteam rundt seg! Dette kunstverket vil du kunne få kjøpt i vårt galleri. Tenk å få tak på dette bilde som har denne dokumentasjonen med seg ! Det er helt unikt!!
Utstillingen åpner
torsdag 28.11.19 kl 17.00 og varer
frem t.o.m søndag 22.12.19.
Åpningstidene vil være: Torsdager 12-18
lørdager og søndager 12-15.

